Postępująca od wielu lat powszechna cyfryzacja i komputeryzacja doprowadziła do momentu, w którym ciężko wyobrazić sobie codzienność bez dostępu do elektroniki takiej jak smartfon czy laptop. Tego typu urządzenia są dziś obecne w zasadzie wszędzie i służą do realizacji wielu czynności – do pracy, rozrywki czy komunikacji z bliskimi lub pozyskiwaniem informacji z otaczającego nas świata. Biorąc pod uwagę skalę tego zjawiska, można zauważyć, że w krajach bardziej rozwiniętych praktycznie każdy ma dostęp do elektroniki umożliwiającej wykonywanie powyższych zadań. Niemniej jednak porządne urządzenia tego typu w sklepach stają się coraz droższe, ze względu na postępującą technologię, przy czym nie oznacza to, że poprzednie rozwiązania były złe lub są już niewydajne. Bardzo dużo podzespołów komputerowych nawet sprzed kilku lat radzi sobie dziś doskonale. Dzięki temu nawet nieco starsze komputery mogą być z powodzeniem wykorzystywane do dziś i właśnie z tego względu urządzenia poleasingowe, takie jak recenzowany tutaj laptop cieszą się uznaniem i popularnością.

Lenovo ThinkPad P51 – jakość w każdym calu

Laptop Lenovo ThinkPad P51 – tej serii nie trzeba nikomu przedstawiać – pojawiła się na rynku jeszcze pod skrzydłami legendarnej firmy IBM, która następnie została kupiona przez Lenovo. Od samego początku laptopy z tej rodziny charakteryzowały się ponadprzeciętną trwałością, wydajnością oraz funkcjonalnością – były skierowane do osób, które potrzebują prawdziwych koni pociągowych, które wytrzymają intensywną i ciężką pracę nawet w trudnych warunkach, a do tego będą kompaktowe i mobilne. Model P51 Lenovo zaprojektowało w taki sposób, aby nie odstawał od tradycji serii. Mamy tu więc spójną kolorystykę – czerń, z elementami czerwieni i granatu, oraz srebra – kolejne znaki rozpoznawcze ThinkPadów, do tego kompaktowa i trwała konstrukcja oraz podzespoły najwyższej klasy. Serce tego komputera to czterordzeniowy procesor Intel Core i7-7820HQ o taktowaniu nawet do 3,9 GhZ, który został sparowany z 32 GB pamięci RAM DDR4. Akompaniuje im superszybki dysk SSD o dużej pojemności. Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialne są dwa układy graficzne – przy mniejszych obciążeniach jest to zintegrowany układ Intel HD630, a do zadań specjalnych delegowana jest dedykowana karta Nvidia Quadro M2200. Model posiada matrycę 15,6 cala o rozdzielczości Full HD 1080p, dzięki czemu obraz jest bardzo wyraźny i czytelny.

Laptop ThinkPad – sprzęt do zadań specjalnych i nie tylko

Urządzenie posiada bardzo wydajną baterię, pozwalającą na kilka godzin pracy bez zasilania z gniazdka, do tego szereg nowoczesnych i aktualnych portów rozszerzeń – USB 3.0, USB C, Thunderbolt, HDMI, MIni DisplayPort, Audio Combo, gniazdo RJ45 oraz czytnik kart pamięci. Zgodnie z tradycją serii, oprócz nowoczesnego touchpada na środku bardzo wygodnej w użytku klawiatury znajduje się trackpoint – mała kulka do precyzyjnego sterowania kursorem. Urządzenie ma więc wszystko, co potrzeba do realizacji zadań związanych z pracą nawet w trudnych warunkach, ale świetnie sprawdzi się też do pracy biurowej czy nawet rozrywki.

 

Jeśli zainteresował Cię zakup takiego laptopa poleasingowego, to dokładnie ten model dostaniesz w sklepie laptopypoznan.pl w atrakcyjnej cenie.