Wśród producentów kart graficznych z pewnością trudno jest znaleźć bardziej doświadczoną oraz renomowaną markę niż NVIDIA. Z ich produktów korzysta obecnie wielu graczy na całym świecie. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem karty graficzne cechują się najwyższą wydajnością oraz pozwalają cieszyć się zniewalającą grafiką w najbardziej wymagających tytułach.

Ostatnio w ręce wpadła mi karta GeForce RTX 3060 Ti i muszę przyznać, że dawno nie miałem do czynienia z tak dopracowanym produktem. Obsługa technologii Ray Tracing czy DLSS to tylko niektóre z jej zalet.

RTX 3060 Ti — niezwykłe możliwości

Karta graficzna GeForce RTX 3060 Ti to gwarancja niezwykłych możliwości. Po przetestowaniu jej w najpopularniejszych, a następnie w wymagających tytułach rzadko kiedy mogłem zauważyć spadki FPS-ów – i to w najbardziej wymagających momentach. Decydując się na tę kartę, można mieć całkowitą pewność, że pozwoli ona cieszyć się niezwykle dopracowaną grafiką w niemal każdej grze.

Co jednak sprawia, że GeForce RTX 3060 Ti jest tak wydajną kartą? Została oparta na nowatorskiej, niezwykle zaawansowanej architekturze NVIDIA Amper, którą producent wzbogacił o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Jest to druga generacja układów NVIDIA RTX, która zapewnia znacznie większą moc obliczeniową. Dzięki niej można osiągnąć nawet dwukrotnie wyższą przepustowość. Na wydajność tej kart wpływają także rdzenie RT drugiej generacji oraz trzecia generacja rdzeni Tensor.

GeForce RTX 3060 Ti — DLSS i Ray Tracing

Najważniejszą rzeczą, jaką GeForce RTX 3060 Ti ma do zaoferowania, są technologie DLSS oraz Ray Tracing. DLSS to niezwykle zaawansowana, przełomowa technika renderingu, która została oparta na sztucznej inteligencji. Technologia ta wykorzystuje potęgę procesorów SI rdzeni Tensor oraz sieci neuronowej z zakresu głębokiego uczenia. Dzięki temu podczas grania można zauważyć znaczny wzrost klatek na sekundę przy jednoczesnym zachowaniu pięknych, ostrych obrazów w grach. DLSS to także doskonały sposób na zwiększenie wydajności oraz możliwość zwiększenia rozdzielczości wyjściowych.

Kolejną technologią zastosowaną w karcie GeForce RTX 3060 Ti jest Ray Tracing. To właśnie dzięki niej w grach można zaobserwować fizyczne zachowanie światła,  co sprawia, że rozgrywka staje się jeszcze bardziej immersyjna. Ray Tracing umożliwia również renderowanie kinowej grafiki w czasie rzeczywistym bez wyraźnych spadków. W połączeniu z DLSS pozwala cieszyć się wyrazistym obrazem w nawet najbardziej wymagających grach.

RTX 3060 Ti — najwyższa jakość wykonania

Oprócz technologii, jakie zostały wykorzystane w tej karcie, nie można też zapomnieć o jej wykonaniu. Zastosowany podwójny układ chłodzenia wraz z potężnym radiatorem zapewniają optymalne warunki pracy nawet przy najbardziej wymagających tytułach.

Backplate został dodatkowo wyposażony w otwory wentylacyjne zwiększające przepływ powietrza. Sama karta powstała z wytrzymałego tworzywa, które nie wygina się i jest mało podatne na uszkodzenia.