Spinające taśmy poliestrowe stanowią alternatywę dla dobrze znanych modeli stalowych. Zdobywają jednak coraz większą popularność w wielu branżach przemysłowych. Jednym z wiodących producentów taśm PET na rynku jest obecnie Grupa Ergis, której produkt – GREENSTRAP – został poddany szczegółowej analizie i testom w poniższej recenzji.

Taśma PET – specyfikacja techniczna i cechy charakterystyczne

Produkt oferowany przez Ergis – producenta taśm PET – wyróżnia się kilkoma kluczowymi cechami. Stanowią one o jego wyższości nad tradycyjnymi akcesoriami stalowymi. Przede wszystkim taśmy GREENSTRAP doskonale nadają się do wiązania ładunków zmieniających swoją objętość, są odporne na wysokie temperatury oraz promieniowanie UV, a także nie uszkadzają krawędzi pakowanego towaru.

Istotnym aspektem jest również fakt, że 1 kg taśmy poliestrowej posiada niemal czterokrotnie wyższą użyteczność niż w przypadku stalowej. To przekłada się na oszczędności na poziomie co najmniej 30% na każdym metrze produktu.

Dostępność różnorodnych metod łączenia taśm PET jest kolejnym atutem produktu. Możliwość wyboru pomiędzy zgrzewaniem, spiną metalową lub rzadziej stosowaną spinką drucianą, pozwala dostosować technikę do specyfiki danego ładunku i wymogów logistycznych.

Producent taśm PET i podejście do ekologii

Przy ocenie taśm spinających istotne są nie tylko ich właściwości techniczne, ale również korzyści, jakie przynoszą użytkownikom. Analiza kosztów jest kluczem do zrozumienia, jak akcesoria poliestrowe mogą wpłynąć na efektywność operacyjną przedsiębiorstwa. Z perspektywy ekonomicznej taśmy PET przedstawiają się korzystnie, szczególnie w porównaniu do stalowych.

Jak wcześniej wspomniano, 1 kg taśmy poliestrowej jest prawie czterokrotnie efektywniejszy niż jego stalowy odpowiednik. Jednakże to nie jedyny aspekt korzyści finansowych. Cena samej taśmy PET jest niższa niż stalowej, a jej mniejsza waga przekłada się na redukcję kosztów związanych z magazynowaniem czy transportem.

Dodając do tego to, że łączenie taśm PET metodą zgrzewania eliminuje konieczność zakupu dodatkowych spinek, można sprawić, że proces spinania będzie bardziej opłacalny.

Możliwe zastosowania taśmy PET

Taśmy PET znalazły zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Wszystko dzięki ich trwałości, wytrzymałości oraz odporności na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Do najważniejszych zastosowań taśm PET zaliczyć należy między innymi wykorzystanie w przemyśle papierniczym. Akcesoria poliestrowe gwarantują zachowanie stałego napięcia i niezawodności niezależnie od tego, czy ładunek będzie narażony na działanie wilgoci. Wszystko to pozwala na optymalne zabezpieczenie produktów zarówno podczas magazynowania, jak i transportu.

Taśmę PET z powodzeniem stosuje się również w sektorze budowlanym, w którym często zachodzi konieczność zabezpieczenia dużych i ciężkich ładunków. Wytrzymałość tego produktu zapewnia także odpowiednie bezpieczeństwo podczas transportu towarów o ostrych krawędziach czy nieregularnych kształtach.