JBL GO 3 to kolejna generacja mobilnych głośników od znanego na świecie producenta. Przenośne urządzenie w kompaktowych rozmiarach mieści się w dłoni i posiada wbudowany moduł Bluetooth do bezprzewodowego łączenia się z telefonem, tabletem lub komputerem. Przygotowaliśmy recenzję kieszonkowego głośnika JBL GO 3 w kolorze czarnym. Jak sprzęt spisuje się w praktyce?

Co składa się na zestaw od JBL?

Głośnik dostajemy w przezroczystym opakowaniu z logo producenta. Wewnątrz znajduje się absolutne minimum, jakie jest niezbędne do obsługi głośnika. Oprócz urządzenia w opakowaniu jest instrukcja obsługi oraz kabel microUSB do ładowania. JBL GO 3 to budżetowa wersja głośników producenta i powinno się o tym pamiętać – można go kupić już za ok. 150 zł. W zamian dostajemy świetną jakość dźwięku, długo działającą baterię i przyzwoity czas ładowania. Według producenta głośnik powinien działać do 5 godzin i ładować się około 2 godzin. W praktyce czas działania jest dłuższy, a baterię ładuje się znacznie krócej, co oceniamy na duży plus.

Przygotowana na temat głośnika JBL GO 3 recenzja obejmowała nie tylko sprawdzenie zestawu i działania sprzętu, ale także jakości jego wykonania. W odróżnieniu od poprzednika, JBL GO 3 ma bardziej opływowy kształt i pozbawiony jest metalowych elementów na obudowie. Głośnik mieści się w dłoni, można go ustawić na antypoślizgowej stopce i przenosić na pętelce przymocowanej do obudowy. Czarny kolor głośnika jest bardzo praktyczny – zwłaszcza, jeśli planuje się go używać w plenerze. Całość uzupełnia duże logo producenta i kilka przycisków do sterowania.

Obsługa głośnika

Przeprowadzony na głośniku JBL GO 3 test pokazał, że jest to urządzenie proste w obsłudze. W górnej części obudowy znajdują się trzy przyciski służące do sterowania głośnością i pauzowania muzyki. W czasie używania odkryliśmy, że dwukrotne naciśnięcie środkowego przycisku automatycznie przełącza utwór na kolejny – bardzo praktyczne, jeśli nie ma się pod ręką telefonu, z którego leci muzyka. Oprócz tego z boku obudowy mamy guzik do włączania głośnika i sterowania modułem Bluetooth. Przyznajemy, że nie czytaliśmy instrukcji obsługi przed pierwszym włączeniem sprzętu, a i tak poradziliśmy sobie z parowaniem i włączeniem muzyki. Śmiało stwierdzamy, że jest to głośnik nawet dla osób nieznających się na technologii.

Jak wypadł test JBL GO 3?

Podczas testu JBL GO 3 spisał się bardzo dobrze. Pomimo niewielkich rozmiarów głośnik daje więcej niż zadowalającą jakość dźwięku oraz przyzwoitą głośność. Muzyka wolna jest od szumów i trzeszczenia, a moduł Bluetooth utrzymuje połączenie z telefonem nawet przy dużej odległości. Producent poprawił prawie wszystkie mankamenty, które spotykało się w „dwójce”. Na obudowie nie zostają odciski palców, przyciski działają bez większych problemów, a pętelka ułatwia przenoszenie głośnika. Na czarnej obudowie nie widać też zabrudzeń. Co z zachlapaniami? JBL GO 3 ma być odporny na wodę i kurz i wiele wskazuje, że tak właśnie jest. Specyficzne zabudowanie przycisków i charakterystyczna obudowa są w stanie osłonić podzespoły głośnika przed przedostawaniem się wilgoci i piasku.

Jeśli chodzi o zbierane przez JBL GO 3 opinie, to są one w większości pochlebne. My także dorzucamy dobre słowo o tym kompaktowym sprzęcie grającym. Głośnik jest idealny do zabierania w plener, a producent poprawił prawie wszystkie wady dostrzegane w poprzedniej generacji. JBL GO 3 działa długo i gra naprawdę głośno, a do tego ma przyzwoitą cenę.