JBL to bardzo ceniona firma, która wzięła sobie za cel tworzenie nowoczesnego sprzętu audio. Mowa tu przede wszystkim o głośnikach oraz słuchawkach. W tym artykule weźmiemy pod lupę głośnik JBL Flip 5. Recenzja zaprezentowana poniżej udowadnia, że jest to świetna opcja dla każdego, kto szuka niedrogiego głośnika, który można zabrać ze sobą w deszczu lub w słońcu, bez obaw o jego uszkodzenie.

Krótka historia głośnika JBL Flip 5

JBL Flip 5 to piąty głośnik z serii Flip od firmy JBL. Jest on bardzo często porównywany do innych przenośnych modeli firmy – Go 3 czy nieco droższych Charge 5 oraz Pulse 4. Flip 5 to trochę lepsza wersja popularnego Flip 4, który już sam w sobie był naprawdę dobrym urządzeniem. W jego przypadku wytrzymała, wodoodporna konstrukcja oraz wyjątkowo dopracowany bas stoją na wysokim poziomie, lecz dźwięk mógłby być nieco lepszej jakości. Następcą Flip 5 jest Flip 6, który został delikatnie zmodyfikowany pod względem funkcjonalności oraz wyglądu.

Czym charakteryzuje się JBL Flip 5?

Flip 5 to bardzo wytrzymały przenośny głośnik, który jest dostępny w wielu wariantach, jeśli chodzi o kolory. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Test JBL Flip pokazał, jak dobrze został dopracowany ten model. Co ciekawe, powstał w 90% z plastiku pochodzącego z recyklingu i jest pakowany w przyjazne dla środowiska pudełko, co czyni go nieco lepszym wyborem dla każdego, kto troszczy się o planetę. JBL Flip 5 to kompaktowy i niezwykle lekki głośnik o typowym dla siebie kształcie. Czyni go to bardzo wygodnym w transportowaniu. Można ustawić go pionowo lub na boku dzięki płaskiemu gumowemu panelowi, który zapobiega samoczynnemu przemieszczaniu się urządzenia.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, głośnik jest wodoodporny i możesz trzymać go zanurzonego w wodzie na głębokości kilku metrów przez około godzinę. To doskonałe urządzenie na każdą pogodę, ponieważ może dostarczyć Ci maksimum wrażeń w każdych warunkach – nawet tych najcięższych. Duży plus tego sprzętu stanowi pojemna bateria. Gwarantuje długotrwałe doznania oraz możliwość beztroskiej zabawy przy ulubionej muzyce, gdy brak możliwości podłączenia urządzenia do zasilania. Model ten nie jest tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Jego cena oscyluje w granicach 300-400 złotych, co za tak dobrze dopracowane urządzenie nie stanowi wysokiej kwoty. Możesz zakupić JBL Flip 5 w wielu sklepach RTV stacjonarnie lub przez internet.

Głośnik JBL Flip 5 – opinie

Recenzja JBL Flip 5 ukazuje, jak świetna jest to opcja dla każdego, kto szuka niedrogiego głośnika, który wytrzyma duże zużycie. Prezentowany model posiada baterię o imponującej żywotności, która pozwala na długotrwałe użytkowanie sprzętu przy niższych głośnościach. To oznacza, że nie będziesz musiał zbyt często zatrzymywać się przy źródle zasilania i go ładować. Największą wadę stanowi brak mikrofonu, który był dostępny we Flip 4. Oznacza to, że nie będziesz mógł używać głośnika do wykonywania połączeń, ani sterować nim bez użycia rąk za pomocą wybranego asystenta głosowego, jak w przypadku starszego modelu.