Z głośników firmy JBL korzystam od kilku lat. Najczęściej sięgam jednak po klasyczny model JBL GO. Wybór jest prosty ze względu na niezwykłą poręczność i wygodę użytkowania. Dodatkowo sprzęt zachęca baterią o optymalnej żywotności. Odtwarzam z niego dźwięk zarówno podczas oglądania filmów jak i słuchania muzyki. Zdarza się nawet, że korzystam z niego wieczorem do słuchania podcastów przed snem. Jak oceniam JBL GO? Odpowiedź znajdziecie w mojej recenzji.

Specyfikacja urządzenia JBL GO

Głośnik został wyposażony w system Bluetooth 4.1. Jest poręczny i lekki – jego waga wynosi całe 130 gramów. W zależności od głośności i rodzaju słuchanego dźwięku jego czas odtwarzania wynosi około 5 godzin. Ładowanie urządzenia jest krótkie i bezproblemowe – trwa do 2 godzin. Głośnik wzbogacony o zestaw głośnomówiący z funkcją redukcji szumów. Dostępny jest w ośmiu wersjach kolorystycznych.

JBL GO recenzja -co dostajemy w zestawie?

Głośnik Bluetooth JBL GO to najtańszy projekt w portfolio tego producenta – jest na każdą kieszeń. W opakowaniu, w które zapakowany jest produkt (przezroczyste, plastikowe) dostajemy pomarańczowy kabel typu microUSB do ładowania oraz instrukcje obsługi.

Wykonanie – jakość i wzornictwo

Przód głośnika składa się z maskownicy, pod nią widoczna jest dioda LED komunikująca czy urządzenie jest połączone np. Z telefonem. Informuje nas również, gdy poziom baterii jest niski. Gdy spojrzymy na górne przyciski, od prawej strony widzimy słuchawkę telefonu, plus i minus, Bluetooth oraz przycisk włączania i wyłączania urządzenia. Głośnik wykonany jest ze sztucznego, gumowego tworzywa, natomiast maskownica jest wykonana z metalu. Obudowa jest bardzo trwała, znosi każde uderzenie. Nie odkształca się, nie rysuje, ani nie kruszy. Urządzenie wykonane prawidłowo- nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Elementy są do siebie doskonale dopasowane.

Test JBL GO – obsługa

Jest zadziwiająco prosta. Aby uruchomić/wyłączyć urządzenie wystarczy wcisnąć przycisk „power”. Kolejno należy wcisnąć klawisz Bluetooth, aby sparować głośnik z innym sprzętem. Głośność można regulować za pomocą przycisków minus oraz plus. Przez urządzenie można prowadzić rozmowy telefoniczne – to duża zaleta, gdy w pobliżu nie mamy telefonu.

JBL GO sprzęt jako doskonały kompan do podróży

Dzięki swojej lekkości nie czuć go w torebce, czy plecaku. Zmieści się także do większej kieszeni spodni. Wzbogacony o wbudowany haczyk, dzięki czemu można zamocować sznureczek. Po uwiązaniu dodatkową smyczą nie przeszkadza, nie uwiera. Jeśli pozostawimy go na dowolnej powierzchni, przykładowo na półce nie ześliźnie się z niej przez gumową powłokę. Jeśli spojrzymy na aspekt mobilny i ergonomiczny, możemy stwierdzić, że spisuje się wzorowo.

JBL GO opinie i podsumowanie

Nie dziwią zatem pozytywne opinie dostępne w internecie, ponieważ firma JBL stworzyła świetny głośnik przenośny, który mieści się w ręce i kieszeni. Uważam, że każdy kto zainwestuje swoje pieniądze w ten sprzęt, nie będzie tego żałować. Z czystym sumieniem mogę polecić to urządzenie na użytek własny.