Obecnie na krajowym, jak również międzynarodowym rynku można zaobserwować znaczący wzrost popularności różnorodnych nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki nim możliwe jest znaczne ułatwienie czy też zwiększenie komfortu wykonywania wielu różnych czynności. Bardzo dużą renomą cieszą się między innymi głośniki bezprzewodowe, które posiadają wydajne akumulatory umożliwiające ich użytkowanie poza miejscami z dostępem do prądu. Dzięki łączności Wi-Fi albo Bluetooth możliwe jest odtwarzanie na nich muzyki z telefonów, tabletów oraz innych urządzeń bez potrzeby korzystania z plątaniny kabli. Istotnym przedstawicielem tej grupy produktów jest głośnik Bose Home Speaker 500 posiadający wiele ważnych cech i funkcji.

Test Bose Home Speaker 500 – wysokiej jakości dźwięk przestrzenny

Jeśli chodzi o opinie o Bose Home Speaker 500, to są one jak najbardziej pozytywne wśród szerokiego grona użytkowników. Wpływ na tak pozytywne recenzje ma fakt wykorzystania wielu ciekawych i zaawansowanych rozwiązań technologicznych. We wnętrzu tego głośnika producent zamontował dwa niestandardowe przetworniki skierowane w przeciwnych kierunkach. Dzięki ich wykorzystaniu dźwięk odbija się od ścian, więc w przypadku użytku domowego lub w innych wnętrzach, można cieszyć się dźwiękiem przestrzennym stereo zapewnianym przez tylko jeden głośnik.

Sama obsługa sprzętu jest bardzo łatwa. Głośnik posiada bowiem specjalne przyciski do regulacji głośności i innych parametrów emitowanego dźwięku. Dodatkowo możliwa jest zdalna, niezwykle łatwa i wygodna konfiguracja wielu ustawień tego głośnika dzięki wykorzystaniu specjalnej aplikacji Bose Music. Dzięki niej można konfigurować sześć różnych zaprogramowanych ustawień, zarządzać listami odtwarzania czy też internetowymi stacjami radiowymi. Wszystkie ustawienia można konfigurować za pomocą prostych gestów wykonywanych na ekranie urządzenia.

Recenzja Bose Home Speaker 500 – solidna konstrukcja wysokiej jakości

Istotną zaletą wpływającą korzystnie na opinie o Bose Home Speaker 500 jest nie tylko wysoka jakość dźwięku i łączność bezprzewodowa z telefonami, tabletami i innymi odtwarzaczami muzycznymi, ale również solidna konstrukcja. Obudowa tego produktu została wykonana z wysokiej jakości anodowanego aluminium, które jest trwałe oraz prezentuje się bardzo atrakcyjnie w różnych miejscach, niezależnie od ich stylizacji. Materiał wykonania jest lekki, dzięki czemu głośnik jest bardzo poręczny i niezwykle łatwy w transporcie. Jednocześnie konstrukcja ta charakteryzuje się wysokim poziomem odporności na różne czynniki powodujące uszkodzenie albo zniszczenie.

Model Bose Home Speaker 500 działa w oparciu o łączność Bluetooth. Zapewnia ona dostęp do wielu aplikacji muzycznych czy też filmowych dostępnych na urządzeniach mobilnych. Samo połączenie jest bardzo stabilne i charakteryzuje się wysoką jakością. Można bez większych problemów odtwarzać dźwięki z urządzenia oddalonego od głośnika o kilka albo nawet kilkanaście metrów. Możliwe jest też wygodne i sprawne przełączanie się pomiędzy nadajnikami.