W dzisiejszych nowoczesnych czasach mamy do czynienia z całkiem sporą popularnością wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych z zakresu odtwarzania wysokiej jakości dźwięku. Do tego grona można zaliczyć między innymi nowoczesne głośniki bezprzewodowe. Są to urządzenia, które działają w oparciu o technologię Bluetooth, za pomocą której łączą się z komputerami, tabletami, telefonami oraz innymi urządzeniami, które są przystosowane do odtwarzania dźwięków. Do grona godnych uwagi produktów tego typu zalicza się głośnik JBL Xtreme 2 Gun. Posiada on wiele istotnych cech oraz atutów, którym warto się dokładniej przyjrzeć.

Test JBL Xtreme 2 Gun – wysoka jakość oraz niezawodność

Warto pamiętać, że ze względu na liczne atuty, opinie o JBL Xtreme 2 Gun są bardzo pozytywne wśród szerokiego grona użytkowników. Jedną z istotnych cech tego sprzętu jest wykorzystanie standardu łączności Bluetooth. Dzięki temu można odtwarzać na głośniku muzykę z różnych urządzeń, bez konieczności stosowania kabli. Sprzęt ten został przystosowany do zapewniania stabilnego połączenia nawet w przypadku oddalenia odtwarzacza aż o 10 metrów. Takie rozwiązanie jest więc bardzo wygodne oraz zapewnia wysoki poziom swobody wszystkim osobom chcącym słuchać muzyki lub swoich ulubionych stacji radiowych. Jeśli chodzi o łączność to warto wspomnieć również o specjalnej aplikacji JBL Connect+, która umożliwia bezproblemowe połączenie bezprzewodowe nawet 100 głośników w celu uzyskania dźwięku przestrzennego oraz innych efektów dźwiękowych nawet podczas bardzo dużych imprez.

Należy też dodać, że głośniki JBL Xtreme 2 Gun charakteryzują się wysoką jakością. Wykorzystano w nich solidne materiały zoptymalizowane pod kątem odporności na wstrząsy, różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz inne niekorzystne czynniki. Bardzo istotną cechą mającą ważny wpływ na opinie o JBL Xtreme 2 Gun jest to, że urządzenie posiada wodoszczelność na poziomie wystarczającym do uzyskania certyfikatu IPX7. Oznacza to, że głośnika tego można używać podczas deszczowej pogody, na plaży, basenie oraz w innym miejscu, w którym możliwe jest ryzyko zachlapania. Co więcej, producent gwarantuje bezproblemowe działanie tego urządzenia, nawet w przypadku jego zanurzenia w wodzie na głębokości 1 metra przez 30 minut.

Recenzja JBL Xtreme 2 Gun – doskonała funkcjonalność dla każdego

Wielu użytkowników docenia fakt, że w głośniku JBL Xtreme 2 Gun wykorzystano cztery przetworniki wraz z dwiema membranami pasywnymi JBL. Elementy te zapewniają perfekcyjne odtwarzanie bardzo silnych basów oraz mają ogólnie korzystny wpływ na jakość emitowanego dźwięku. Dodatkowo w urządzeniu tym wbudowano mikrofon, więc sprzętu tego można używać również jako zestawu głośnomówiącego. Dzięki funkcji niwelowania szumów rozmowa przebiega bez żadnych zakłóceń i wszystko słychać bardzo wyraźnie. Takie rozwiązanie sprawia, że można wygodnie prowadzić rozmowę bez potrzeby trzymania telefonu. Kolejnym atutem tego wyposażenia jest jego akumulator, który po naładowaniu do pełna zapewnia 15-godzinne działanie. Proces jego ładowania zajmuje zaledwie 3,5 godziny.